Biopon hortenzia kékítő táp
Kód: 55015
200 g/doboz
Ez a műtrágya olyan hortenziákhoz ajánlott, amelyek savanyú talajban kék virágokat hoznak. A termék alacsonyan tartja a talaj pH-értékét, elősegítve az alumínium felszívódását, ami elengedhetetlen a virágok kék árnyalatának kialakulásában. A magas kéntartalom hozzájárul a talaj savanyításához, a kálium pedig támogatja a virágképzést és a növények egészséges fejlődését. Fontos tudni, hogy nem minden hortenziafajtának változik meg a színe a talaj pH-jától vagy a használt műtrágyától függően, ezért a fajta kiválasztásánál figyelni kell.
A termék gyorsan felszívódó, és vízben oldódó makro- és mikroelemeket tartalmaz. Alumínium-szulfát tartalma miatt gyermekektől, élelmiszerektől és állatoktól távol kell tartani.
A műtrágyát vízben feloldva, oldatként kell alkalmazni. A csomag tartalma 200 g.
- oldjon fel 1 teáskanál műtrágyát (5 g) egy liter vízben.
- alkalmazása a már előzetesen megnedvesített (beöntözött) talajon javasolt, elkerülve a koncentrált oldat közvetlen érintkezését a levelekkel vagy a virágokkal.
- márciustól augusztusig, a növekedési és bombóképződési időszakban, 10–14 naponta.
- kerülje a táp kijuttatását olyan virágokra vagy növényekre, amelyek éppen virágzási fázisban vannak.
- ne alkalmazza a tápot napsütéses időszakokban, a legalkalmasabb este vagy borús napokon elvégezni a kezelést
- ne lépje túl a javasolt kijuttatási mennyiséget
Ajánlott termékek
- Ár: 6500 Ft
Eredeti ár: 7200 Ft - Ár: 4000 Ft
Eredeti ár: 4800 Ft - Ár: 31600 Ft
Eredeti ár: 33100 Ft
Ár/kg: 2633.33 Ft - Ár: 11900 Ft
Eredeti ár: 14100 Ft
Hasonló termékek
- Kód: 55014
Biopon kerti mész
Ár: 1600 Ft
Ár/kg: 1600 Ft - Kód: 55016
Biopon őszi univerzális táp
Ár: 2800 Ft
Ár/kg: 2800 Ft - Kód: 55017
Biopon Elixir Duo orchidea tápoldat
Ár: 600 Ft - Kód: 55001
Biopon gyeptrágya
Ár: 3100 Ft
Ár/kg: 3100 Ft



Mégse legyen a kívánságlistámon
Hozzáadom a kívánságlistámhoz
Felhasználási javaslat