Ken`s Red kivi (Actinidia arguta Ken`s Red)
Kód: 14038
Különleges, piros színű kivi az ajánlatunkban! Fehér, illatos virágai júniusban nyílnak és mágnesként vonzzák a pillangókat. A piros, édes gyümölcsök októberben érnek, és héjukkal együtt fogyaszthatók. Friss fogyasztásra, de lekvár készítésére is kiválóan alkalmas. A növény -25 fokig télálló, meleg, napos helyre ajánlott ültetni. A Ken`s Red kivi önmeddő, pollenadója: Weiki. Konténeres növényeket szállítunk.
Ár: 3500 Ft

Ültetési idő: március - november

Fényigény: Napos, napsütéses

Szállítás: 20/30 cm
- A cserépben lévő növényeket az év bármely szakában elültethetjük, kivéve ha fagyos a talaj.
- Ássunk a cserép méreténél kicsivel nagyobb gödröt, és jól locsoljuk be.
- Nyomkodjuk meg a cserép falát, így próbáljuk kivenni a növényt.
- Ne rázzuk le a földet a gyökerekről, azzal együtt helyezzük az ültető gödörbe, aztán földdel jól takarjuk be és öntözzük meg.
- A kiwi talajban nem válogat, mégis a jó tápanyag- és vízellátottságú talajon hoz igazán bőséges termést, min. ültetési távolság: 1,5 m, kifejlett növény 8 m magas.
- Szilárd támasztékot igényel.
- Szárazság idején gondoskodjunk megfelelő vízellátásról.
- A nagyobb terméshozam érdekében évente trágyázzuk a talajt.
- Tavasszal ritkító metszést ajánlott végezni.
- Az első évben téli védelmet igényel, valamint ha a hőmérséklet -25 C fok alá csökken.
- Ha betegség jeleit észleli a növényen forduljon növényegészségügyi szaküzlethez.