Februári kertészeti naptár
Még ha a kinti idő egyelőre fagyos, és hófödte a kertünk, az időnként előbukkanó napsütés már arra ösztönözhet minket, hogy hozzálássunk egy kis kerti munkának. Nézzünk néhány fontos dolgot erre az időszakra:
-
Ez az időszak megfelelő a kert megtervezésére, mit és hova szeretnénk majd ültetni. Mi segítségére vagyunk az új ajánlatunkkal, tavaszi termékeinkkel.
-
A kert kezd életre kelni, kihajtanak a hóvirágok, a krókuszok, a helleborus és a téli jázmin.
-
Az örökzöldeket és a díszcserjéket takarítjuk le a hótól, mivel a nagyobb hómennyiség kárt tehet az ágakban.
-
Február közepétől kezdve egészen a hónap végéig kerül sor az örökzöldek tápanyag ellátására – abban az esetben, ha ezt nem végeztük el még ősszel.
-
Ha az idő megengedi és a fagy is enyhült, akkor a nyáron virágzó díszcserjéket már megmetszhetjük, mint példáúl az orgona, weigela, stb.
-
Ügyeljünk a tavasszal virágzó cserjékre, mert ezeknek már ősszel megjelennek a virágbimbói, és ezek levágása a virágzás csökkenését eredményezi, vagy akár teljesen le is állíthatja azt, ha véletlenül levágjuk a bimbókat, mint például a magnólia, rododendron, camelia, stb esetében.
-
A forsythiat, japánbirst, gyöngyvesszőt (spirea) és azokat a növényeket, amelyek koratavasszal virágoznak, csak a virágzás után metszhetjük meg.
-
A hónap végén, ha elmúlt a fagyos időszak, elkezdhetjük a gyümölcsfák és bogyósok metszését is, azonban a szőlő kitakarásával és metszésével még várni kell egészen március közepéig.
-
Ha a hóvégi időjárás kedvező elkezdhetjük a rózsák metszését és ültetését is.
-
A begóniahagymákat cserepekbe ültethetjük, meleg helyen tartva hamarabb számíthatunk azok kivirágzására.
-
Nagyon fontos, hogy rendszeresen öntözzük a teletetett növényeinket is (leánder, citrusfélék, muskátli, lantana, stb) és rendszeresen szellőztessük a helyiséget, ahol teleltetjük őket.
-
Ebben az időszakban már vethetünk a zöldségmagokat a palánta nevelőben, de a földbe csak akkor ültessük, ha a fagy elmúlt.